Çek Korunası Alış Fiyatı

0.4022 TL Anlık

Günlük Değişim

%-0.0017 (-0.0007)

En Düşük

0.4038

En Yüksek

0.4048

Satış Fiyatı

0.4040

Kapanış

0.4047

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Çek Korunası
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Çek Korunası
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Çek Korunası
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Çek Korunası
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Çek Korunası
0.0000 TL
0.0000 TL

Çek Korunası

Çek Korunası veya bazı yerlerde diğer adıyla “Çek kronu” olarak da adlandırılan para birimi, Çekoslovakya’nın resmi para birimidir. Ülke ekonomisinin iyi olmasından dolayı halk, Euro’ya geçişte bir hayli direnmiştir. 1993 yılında bu yana Çekoslovakya korunasının yerine kullanılan Çek Korunası, Türk lirasından düşük seviyededir.

1 Çek Korunası Kaç TL

Herkesin ticaret anlayışı farklıdır. Kimi insanlar ticaret yaparak para kazanırlar kimileri de ekonominin farklı dalları ile ilgilenerek para kazanırlar. Günümüzde sanal borsaların artmasından dolayı ticaretin bir başka yönü de kendini göstermeye başlamıştır. Borsa ve forex yatırımcıları, yerlerinden kalkmadan iki ülkenin para birimini birbiri ile takas yaparak kazanç elde etmeye çalışırlar. Çek Korunası da yine yatırımcıların ilgi odağı olan paralardan biridir. Arama motorlarında yapılan sorgulara baktığımız sık karşımıza çıkan 1 Çek Korunası kaç TL şeklindeki aramaların yoğun olmasının nedeni de budur.

Çek Korunası Nereden Alınır?

Bankalarda veya dövizcilerde kolay bulunmayan bir döviz türü olmasından dolayı fiziki olarak parayı elde etmek biraz zordur. Fakat fiziki alım yerine sanaldan da almak mümkündür. Bunun için bankaların internet siteleri, mobil uygulamaları kullanılabilir. Bunun yanında Euro Çek Korunası karşılaştırması yapmak için de yine internet sitelerinin kullanılması gerekir. Dediğimiz gibi dövizcilerde ve bankalarda kolay bulunan bir para birimi değil.

Çek Korunası Ekşi

Ekşi sözlük kullanıcıları veya takipçileri bilirler, burada açılan her konu dalga konusu olmaktan geri durmaz. Çek Korunası hakkında da yapılan yorumlar, yine para birimi üzerinden komik şeylerin çıkmasına neden olmuş. Çek Korunası ekşi konularını incelediğinizde koruna için “görmemiş erkeklerin sevgililerine yan bakan erkeklere “çek kronu” dedikleri şeydir, şeklinde yorumlar almış.