Euro Alış Fiyatı

11.1473 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.0004 (0.0044)

En Düşük

11.2313

En Yüksek

11.2378

Satış Fiyatı

11.2377

Kapanış

11.2333

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Euro
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Euro
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Euro
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Euro
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Euro
0.0000 TL
0.0000 TL

Euro

Euro Nerenin Para Birimidir?

Dünyanın en büyük rezervine sahip olan Euro, Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinin kullandığı para birimidir. 1999 yılında AB ülkeleri arasında yapılan bir antlaşma ile birlikte yürürlüğe geçen Euro, 2002 yılında kullanılmaya başlandı. TL-Dolar paritesine karşı daha yüksek olan Euro’nun temeli 1995 yılında Avrupa Konseyi toplantısında temeli atıldı.

Euro kuru, gün içinde en çok aranan terimlerden biridir. Arama motorlarında sık sorgulanan sorgulardan biri olmasının nedeni dünya ekonomisine yön veren para birimi olmasından kaynaklanmaktadır. “Euro ne kadar” sorusunun sık sorulmasının en büyük nedenlerinden bir diğeri ise ihracat ve ithalatın günümüzde daha hızlı şekilde gelişmesidir. Bu bağlamda incelendiğinde, gün içinde yapılan aramaların nedeni daha net şekilde ortaya çıkıyor.

1 Euro Kaç TL

Türkiye’nin para birimi TRY, dolar ve Euro karşısında oldukça düşüktür. Ancak dünya ekonomisine yön veren iki güçten birinin Euro olması ve ithalat ihracat alanında hizmet sağlayan firmaların daha çok bu iki para birimi üzerinden işlem yapmaları, sık sık “1 Euro kaç TL” sorgulamasının yapılmasına neden olmaktadır. Euro hesaplama işlemlerinin günlük hatta saatlik yapılması, arama motorlarında en çok
aranan terim olmasını etkiliyor.

Euro Hesaplama

Finansal anlamda büyük veya küçük ölçekli tüm işletmeler, borç hesapladıklarında veya bütçelerini hesapladıklarında TRY yerine Euro veya dolar üzerinden hesaplarlar. Bunun nedeni ise her geçen gün bu iki para biriminin daha fazla kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Euro hesaplama işlemi yaparak; haftalık, aylık ve yıllık rapor çıkartan firmalar, bütçelerini koruma ve bütçe yapılandırması yapmada
daha rahat hareket ediyorlar. Türk Lirası’nın diğer para birimleri karşısında sürekli olarak düşük seyretmesi ve para birimleri karşısında değer kaybetmesinden dolayı kurum ve firmalar, hesapların daha net oluşabilmesi için işlemlerini günlük Euro kuru üzerinden yapmalarını etkiliyor.

Euro Kur Bilgileri

İnternet teknolojisinin yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte her alanda merak edilen sorulara yanıt bulmak da daha kolay bir hal alıyor. Euro kur sorgulamalarında kesin bilgilere ulaşmayı kolaylaştıran internet teknolojisi sayesinde 50 Euro kaç TL soruları gibi sık sorulan sorulara yanıt bulmak da çok daha kolay bir hale gelmiştir.