Irak Dinarı Alış Fiyatı

0.0058 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.0000 (0.0000)

En Düşük

0.0058

En Yüksek

0.0058

Satış Fiyatı

0.0058

Kapanış

0.0058

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Irak Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Irak Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Irak Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Irak Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Irak Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL

Irak Dinarı

Irak tarafından kullanılan Irak dinarı, TL karşısında neredeyse yarı yarıya düşük seviyede seyreden bir para birimidir. Irak Merkez Bankası tarafından dağıtılan Irak dinarı, daha önceleri bölünürdü. Bir tane dinar 1.000 tane fils’e bölünürken enflasyonunun verdiği ağır darbeler sonucunda artık bu işlem yapılmamaktadır.

1 Irak Dinarı Kaç TL

Türkiye’den Irak’a giderek inşaat, elektrik, tekstil ve diğer sektörlerde hizmet sağlayan çok sayıda firma bulunmaktadır. Her firmanın kendine özel hizmetlerinin bulunması, parasal anlamda da değişik rakamların ortaya çıkmasını etkilemektedir. Ancak sektör hangisi olursa olsun hesaplamaların doğru şekilde yapılarak herhangi bir zarar durumunun ortaya çıkmaması için 1 Irak dinarı kaç TL şeklinde hesap yapılmasını gerektirmektedir. Irak Dinarı TL kuru incelemesinde bulunanlar, çıkan sonuçlara göre yaptıkları işin değerini görebilmektedir.

Irak Dinarı Kaç Lira

İnternet siteleri ve arama motorları her kesime hitap eder ve herkesin bir şekilde internet ile ilişkisi mutlaka vardır. Özellikle finansal değerler üzerinde uğraşan, ithalat, ihracat, turizm, tekstil, gıda sektörleri alanında faaliyet gösteren kurumların yaptıkları işleri hesaplayabilmeleri için çalıştıkları ülkelerin para birimleri hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Irak dinarı kaç lira şeklinde yapılan aramaların nedeni de budur. Yapılan işten edilen kâr veya zararın net şekilde ortaya çıkabilmesi için bu işlemin yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

1000 Irak Dinarı Kaç TL

İşlemlerin daha kolay yapılabilmesini sağlamak için küçük para birimleri ile hesap yapmak yerine daha büyük para birimleri ile hesap yapmak daha mantıklıdır. Hem zaman kazanma açısından hem de diğer yönlerden daha güzel sonuçların elde edilebilmesi için diğer konularda olduğu gibi Irak dinarı konusunda da büyük rakamlar daha fazla değer görürler. 1000 Irak dinarı kaç TL şeklinde aramaların yapılmasındaki maksat da daha kısa sürede hesapların yapılmasıdır.

Irak Dinarı Dolar Kuru

Amerikan doları, birçok para birimine karşı üstündür. Bunun nedeni elbette dünya ekonomisini ellerinde tutmalarından kaynaklanmaktadır. Tabi bu da ticaretle uğraşanların döviz kuru hesaplamalarında doları daha fazla kullanmalarına neden olmaktadır. Irak dinarı dolar karşılaştırması yapan çok sayıda kişinin olmasının nedeni de budur.