İran Riyali Alış Fiyatı

0.0002 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.0000 (0.0000)

En Düşük

0.0002

En Yüksek

0.0002

Satış Fiyatı

0.0002

Kapanış

0.0002

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 İran Riyali
0.0000 TL
0.0000 TL
10 İran Riyali
0.0000 TL
0.0000 TL
15 İran Riyali
0.0000 TL
0.0000 TL
20 İran Riyali
0.0000 TL
0.0000 TL
25 İran Riyali
0.0000 TL
0.0000 TL

İran Riyali

İran Riyali, İran’ın resmi para birimidir. Uluslararası kodu “IRR” olarak geçer. Banknotlarının üzerinde İmam Humeyni’nin resimleri vardır ve halk arasında riyal için bazen “tümen” ismi kullanılabildiği gibi “Humeyn” ismi de kullanılmaktadır. 1000 tümen 1 Humeyndir.

İran Riyali Kaç TL

Türk lirası karşısında bir hayli düşük değeri olan İran Riyali, diğer para birimlerine karşı da düşük bir seviyede seyretmektedir. Özellikle de ABD ile aralarındaki soğuk savaşın 40 yılı aşkın zamandır devam etmesinden dolayı ABD’nin ambargo uygulaması gibi nedenlerin de üzerine eklenmesi, İran riyalinin değer kaybetmesinde önemli bir etkendir. 

İran Riyali Kaç Dolar

İthalat ve ihracatın kesintiye uğraması hatta tamamen bitmesi durumu söz konusu olsa da yine de özel şirketler kendi anlaşmalarını devam ettirmek istiyorlar. Haliyle para biriminin güncel durumunu öğrenerek hareket etmek zorunda kalan firmalar, gün içinde İran riyali kaç dolar şeklinde arama yaparak güncel kuru takip ediyorlar ve buna göre hesaplarını çıkartıyorlar. İran riyali hesaplama konusunda birçok alternatif vardır. Google arama motoru ve diğer arama motorlarının yanı sıra bir de özel olarak döviz hesaplama araçlarını kullanarak da 1 dolar kaç İran riyali eder hesaplamaları yapılabilmektedir.

İran Riyali Ne Kadar

Türkiye’den gün içerisinde İran’a giden çok sayıda insan vardır ve aynı şekilde İran’dan Türkiye’ye gelenlerin sayısını da azımsamamak gerekir. Tabi iş böyle olunca İran riyali ne kadar eder sorusunun da sorulması gerekiyor. Türk lirası karşısında çok da değeri olmayan İran parası, daha çok turistik amaçla ülkemize gelen İranlıların yanında getirdiği paradır. Son zamanlarda artık onlar da kendi ülkelerinde öncesinden para birimlerini gidecekleri ülkenin parasıyla takas ediyorlar. Çünkü bazı ülkelerde İran riyali bozmak çok zor olabiliyor.