Kuveyt Dinarı Alış Fiyatı

28.0418 TL Anlık

Günlük Değişim

%-0.0054 (-0.1529)

En Düşük

28.1698

En Yüksek

28.1698

Satış Fiyatı

28.1698

Kapanış

28.1698

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Kuveyt Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Kuveyt Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Kuveyt Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Kuveyt Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Kuveyt Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL

Kuveyt Dinarı

Dünyanın en büyük petrol rezervine sahip olan Kuveyt’in para birimi Kuveyt Dinarıdır. Kuveyt dinarı, dünyanın en değerli para birimidir. Hiç şüphesiz bunun nedeni de petrol bakımından çok zengin bir ülke olmasından kaynaklanmaktadır.

Ülkenin petrol kaynakları bakımından zengin olması ve işleme konusunda da diğer ülkelere göre çok daha ileride olması elbette para biriminin değerli olmasını etkiliyor. Aslında bunun altında yatan tek neden bu değil. Ülkeden petrol almak isteyen ülkelere getirilen şart, petrol alımında Kuveyt dinarı kullanım zorunluğu getirmesidir bu da haliyle para birimlerinin yüksek olmasını sağlıyor.

1 Kuveyt Dinarı Kaç TL

Petrol zengini Kuveyt, para birimleri ile kazanmak isteyenler için de güzel fırsatlar sunmaktadır. Forex piyasası ile ilgilenenler ve dolar Kuveyt dinarı paritesinde olanlarla 1 Kuveyt dinarı TL paritesinde işlem yapanlar, gün içinde daha fazla kazanç elde etmek için para birimlerinin güncel kurlarını değerlendirerek işlem yaparlar. Bu da arama motorlarında 1 Kuveyt dinarı kaç TL sorusunun çok fazlasıyla sorulmasını etkilemektedir. Günlük ortalama 712 bin arama sonucunun görüldüğü 1 Kuveyt dinarı kaç TL sorusuna karşılık görülen cevaplar doğrultusunda hareket edenler, kazançlarını daha rahat şekilde hesaplıyorlar.

Kuveyt Dinarı Kaç Dolar

Ekonomisi güçlü ve para birimi değerli olan Kuveyt, Amerikan dolarına karşı da ciddi bir üstünlük sağlamaktadır. Dünyanın egemen güçlerinden biri olmasına rağmen para birimi bakımından Kuveyt’in çok gerisinde kalan Amerikan Doları ile takas yaparak işlem yapmak isteyenlerin sık sordukları sorulardan biri Kuveyt dinarı kaç dolar sorusu oluyor. Tabi sadece petrol alanında değil, borsa ve diğer yatırım araçlarını kullananların da bu soruyu sıklıkla sorduklarını söylemek gerekir. 100 Kuveyt doları kaç dolar şeklinde yapılan aramalar da yatırımcıların hareketli bir seyirde yer aldıklarını göstermektedir.

Kuveyt Neden Değerli?

Türkiye ile Kuveyt arasında yapılan ticari anlaşmalardan sonra daha fazla sorgulanmaya başlanan Kuveyt dinarı neden değerli olduğu sorusu da yine arama motorlarına en çok takılan sorulardan biridir. Kuveyt dinarı banknotları, dünyanın en iyi banknotları arasında yer almaktadır.