Libya Dinarı Alış Fiyatı

2.1216 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.0113 (0.0235)

En Düşük

2.1040

En Yüksek

2.1040

Satış Fiyatı

2.1040

Kapanış

2.1040

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Libya Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Libya Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Libya Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Libya Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Libya Dinarı
0.0000 TL
0.0000 TL

Libya Dinarı

Libya dinarı, Libya’nın para birimidir. 1, 5, 10, 20, 50, 100 dirhemlik madeni paraları bulunan dinarın, 1, 5, 10, 20, 50 banknotları bulunmaktadır. Türk Lirasına karşın değerli olan para birimi, özellikle de ülkenin petrol bakımından zengin olmasından dolayı ithalat ve ihracat işlemlerinde daha fazla hareketlilik kazanmasına neden olmaktadır.

Libya Dinarı Kaç TL

Ülkemizden özellikle Libya savaşı dönemi öncesinde çok fazlasıyla çalışan Libya’ya gidiyordu. Ancak savaştan sonra bu sayının azaldığından söz etmek gerekir. Yine de inşaat ve elektrik alanında faaliyet gösteren firmalar, fazlasıyla bu ülkede çalışmaya gidiyorlar. Tabi bu da Libya dinarı kaç TL sorusunun sorulmasına en çok etki eden durumların başında gelmektedir. Hesaplamalar yapılırken ülkenin para birimine göre değerlendirme yapılması gerektiği için özellikle de internet sitelerinde Libya dinarı TL karşılaştırması fazlasıyla yapılır. 

1 Libya Dinarı Kaç Dolar

Amerikan doları, dünya piyasasına yön veren bir para birimi olup, her ülkede bir şekilde kullanımı sağlanmaktadır. Libya savaşından sonra etkili bir şekilde para birimini üzerine çıkması, bir kesim tarafından iyi bir gelişme olarak değerlendirilirken bazı kesimler tarafından ise negatif olarak değerlendirildi. Sonuç olarak 1 Libya dinarı kaç dolar şeklinde yapılan aramalar, her iki kesim tarafından da fazlasıyla yapılan aramalardan biri oldu.

Libya Dinarı Türk Bankalar

Savaş döneminden sonra elinde Libya dinarı bulunduran kişiler, para biriminin yok olabileceği tehlikesine karşın tedbirler alarak paralarını farklı para birimleri ile takas yapmaya başladılar. Bu da o dönemde özellikle Libya dinarı alan bankalar arasında ciddi rekabetlerin oluşmasına neden oldu. İlk dönemlerde farklı fiyatlar verilse de paranın tedavülden kalkmaması piyasanın biraz daha düzelmesine ve belli bir rotada ilerlemesine neden oldu ve bu da para biriminin bir şekilde sabitlenmesine yaradı. Libya dinarı dolar serbest piyasa aramalarının çok sık yapıldığı dönemlerde görülen esnemeler sayesinde artık savaşın ilk dönemlerindeki gibi farklılıkların da ortaya çıkmadığı görülmeye başladı. Şimdilerde ülke savaşta olsa da para biriminin hâlâ değerli olduğunu söylemek gerekir.