Rus Rublesi Alış Fiyatı

0.1103 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.0340 (0.0039)

En Düşük

0.1144

En Yüksek

0.1183

Satış Fiyatı

0.1183

Kapanış

0.1144

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Rus Rublesi
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Rus Rublesi
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Rus Rublesi
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Rus Rublesi
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Rus Rublesi
0.0000 TL
0.0000 TL

Rus Rublesi

Rus rublesi, Rusya’nın resmi para birimidir. Ortası yatay çizgili “P” harfi simgesini kullanan para birimi, 2013 yılında belirlendi.

Dünya üzerinde etkin bir nüfuza sahip olan Rusya, ithalat ve ihracat anlaşmalarında en hızlı hareket eden ülkelerden biridir. Türkiye ile yaptığı anlaşmalardan sonra arama motorlarında sık sorulmaya başlanan sorulardan biri haline gelen “1 Rus rublesi kaç TL” özellikle de tekstil sektörü ile ilgilenenleri yakından ilgilendirmektedir.

Türkiye’den Rusya’ya ihraç edilen ürünlerin başında sebze-meyve, tekstil ürünleri gelmektedir. Haliyle bu alanla ilgilenen kişiler günlük olarak arama motorlarında para birimi ile ilgili sorgulamalar yapıyorlar. 2016 yılında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya’yı ziyaret etmesi ve aradaki buzların erimesi ile ticari ilişkiler yeniden düzene girmeye başladı. Her sene binlerce turistin uğradığı Antalya, Bodrum, Muğla gibi yerlerde harcamaların yapılması için Ruslar kendilerine ait para birimlerini getirerek dövizcilerden Türk lirasına çeviriyorlar. Özellikle de yaz dönemlerinde “100 Rus rublesi kaç TL” gibi sorgular çok daha fazlasıyla yapılıyor.

Rus Rublesi Dolar

Amerikan Doları, dünyada en çok kullanılan para birimi olup piyasaların gidişatına yön vermede etkin bir para birimidir. Türkiye’de iş yapan Rus iş adamları, borçlarını ödemek veya tahsil etmek için kendi para birimlerinden daha çok dolar kurunu tercih etmektedir. 100 Rus rublesi kaç dolar gibi aramaların sık yapıldığı günümüzde, küçük çapta forex piyasası ile ilgilenenler de bu sorgulamayı fazlasıyla yapmaktadır. Al-sat işlemlerinde para birimlerinin güncel kurlarını yakından takip etmek zorundadırlar.

Rus Rublesi Ne Kadar

İnternet arama motorlarında gün içinde en çok sorgulanan konuların başında döviz kurları gelir. Anlık alım satımlar, ithalat ve ihracat işleri ile yakından ilgilenenler, ödeme almak ve ödeme yapmak için anlaşmalı oldukları ülkelerin para birimlerini sorgularlar. Rus rublesi ne kadar şeklinde yapılan sorgulamaların da azımsanmayacak kadar çok olduğu bugünlerde, özellikle de turizm sektörünün canlandığı dönemlerde olmamız etkili bir neden olarak görülüyor. TL Rus rublesi sorgulayan kişilerin genel olarak turizm işleri ile ilgilenenler olduklarını söylemekle birlikte tekstil alanında faaliyet gösteren firmaların da sorguladıkları bir terimdir.