Ukrayna Grivnası Alış Fiyatı

0.3649 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.0139 (0.0050)

En Düşük

0.3655

En Yüksek

0.3655

Satış Fiyatı

0.3655

Kapanış

0.3655

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Ukrayna Grivnası
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Ukrayna Grivnası
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Ukrayna Grivnası
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Ukrayna Grivnası
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Ukrayna Grivnası
0.0000 TL
0.0000 TL

Ukrayna Grivnası

Ukrayna Grivnası, Ukrayna’nın resmi para birimidir. Ülkenin Avrupa Birliği topraklarında olmasına rağmen kendi para birimini kullanmaya devam etmektedir. Sembolü “₴” olarak belirlenen para birimi, dolar, Euro ve Türk lirası karşısında düşük bir değere sahiptir. Uluslararası kodu “UAH”  olarak kısaltılan Ukrayna Grivnasının İngilizce yazılışı "hryvnia" şeklindedir.

Turizm açısından daha çok Amerikan Doları ve Euro kullanıldığı için Ukrayna’ya giden turistler, döviz bürolarından dolar ve Eurolarını Ukrayna Grivnasına çevirirler. Güncel Ukrayna Grivnası kuru hakkında bilgi almak için döviz bürolarına, internet sitelerine veya arama motorlarına bakılabilmektedir.

1 dolar Kaç Ukrayna Grivnası Eder?

Dolar karşısında değeri düşük olan para birimi, döviz pariteleri ile işlem yapanlar, Ukrayna ile ticari ilişkide bulunanlar ve turistik gezi amacı ile ülkeye gidenlerin sık sorguladıkları bir sorudur. 1 dolar kaç Ukrayna grivnası eder şeklinde yapılan aramaların en büyük nedeni de budur. Diğer para birimlerine göre de değerinin düşük olmasına rağmen genellikçe çeviri işlemleri dolar veya Euro kurları üzerinden yapılmaktadır.

1 Ukrayna Grivnası Kaç Euro

Avrupa Birliği toprakları içerisinde olmasından dolayı bu topraklardan daha fazla turist çeken Ukrayna, haliyle Euro ile yakın ilişki içerisinde olan bir ülkedir. Turizm dışında diğer amaçlarlar Avrupa’dan Ukrayna’ya gidenler, 1 Ukrayna Grivnası kaç Euro eder şeklinde sorgulama yaptıktan sonra paralarını bozarak ülke ile olan finansal işlemlerini gerçekleştirmektedir.