Bitcoin Alış Fiyatı

84737.6254 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.7393 (626.4434)

En Düşük

0.0000

En Yüksek

0.0000

Satış Fiyatı

84737.6254

Kapanış

0.0000

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Bitcoin
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Bitcoin
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Bitcoin
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Bitcoin
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Bitcoin
0.0000 TL
0.0000 TL

Bitcoin

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak geliştirilen “merkeziyetsiz” dijital bir para birimidir. İlk dönemlerde değeri çok düşük olmasına karşın günümüzde bir hayli yüksek seviyelerde seyreden Bitcoin’in kısaltılışı “BTC” sembolü ise “฿” olarak belirlenmiştir.

Herhangi bir merkez bankası veya resmi kuruluş ile ilişkisi bulunmayan Bitcoin, buna karşın tüm dünya ülkelerinin para birimleri ile satın alınabilen dijital para türüdür. Dolar ve Euro’ya alternatif olabileceği yönündeki iddialar, BTC’nin değer kazanmasından sonra iyice dillendirilse de hali hazırda böyle bir durum söz konusu değildir, ancak ilerleyen yıllarda bunun gerçekleşeceği fikirleri hâlâ baskın şekilde korunmaktadır.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin (BTC) de diğer dövizlerde olduğu gibi sabit duran bir para türü değildir. Saniyelik düşüşlerin veya yükselişlerin yaşandığı BTC hareketlerini takip etmek için güncel Bitcoin kuru ile yakından ilgilenmek gerekir. Anlık değişebilen grafikler göz önünde bulundurularak işlem yapılması gereken bir para birimidir. “Bitcoin ne kadar?” sorusuna yanıt bulabilmek için güncel kur bilgilerini servis eden internet sitelerinden yararlanılabilir, kripto para borsaları takip edilebilir.

Bitcoin Kaç Dolar?

Dolar karşısında bir hayli yüksek değeri bulunan Bitcoin, güncel kur karşılaştırması yapıldığında net şekilde kendini ifade edebilen bir para birimidir. Genellikle yatırımcılar, Bitcoin Amerikan doları üzerinden işlemlerini yürüttükleri için gün içinde Bitcoin kaç dolar sorgulamasını sık yapmak zorundadırlar.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin nasıl alınır sorusuna iki farklı şekilde cevap verilmelidir. Birinci yöntem, ülkenin para birimi ile veya ülke para biriminin dolara dönüştürülerek borsalardan alınabilir. Bu yöntem daha çok “yatırımcı” olarak değerlendirilen kişilerin yaptıkları alım işlemidir. Bir diğer alım şekli ise kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi (madencilik) yaparak satın alınmasıdır.

Bitcoin Piyasa Değeri Ne Kadardır?

Bitcoin piyasa değeri, anlık olarak değişmektedir. Yani diğer döviz kurlarında olduğu gibi sabit değildir, her an, her saniye değişmektedir. 2010 yılında 1 dolar 0,50 BTC iken 2011 yılına geldiğinde Bitcoin en yüksek seviyesi 31,89 $'a kadar gelmeyi başarmış ancak bu direnç noktasından sonra değer kaybederek 10$ seviyesini görmüştür. Zaman içinde arz-talep meselesinde değişimler yaşandığı için her geçen gün daha fazla değer kazanmış, 17 Aralık 2017 tarihine gelindiğine BTC tarihinin zirvesine çıkmayı başarmış ve 1 BTC 20,89$ seviyesine ulaşmıştır. Bu dönemden sonra yeniden bir iniş trendi içerisine giren BTC, 13 Ocak 2018 tarihinde 16.800.000. Bitcoin'in üretilmesiyle toplam Bitcoin %80'i seviyesine gelmiştir. Bitcoin piyasa değeri, her an değişmekte olduğu için anlık olarak takip edilmesi gerekir.