Litecoin Alış Fiyatı

431.8179 TL Anlık

Günlük Değişim

%0.1912 (0.8257)

En Düşük

0.0000

En Yüksek

0.0000

Satış Fiyatı

431.8179

Kapanış

0.0000

Döviz Çevirici

Amerikan Doları, Euro ve Sterlin çeviricinin yanında bir çok döviz tipini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

İstediğiniz para birimine ait alış veya satış kuru üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Örneğin 1 Dolar, Euro veya sterlin kaç TL ediyor öğrenebilirsiniz.

Altın Çevirici

Sitemiz üzerinden sadece döviz ve kripto paraları değil, altın kurlarını ve çeyrek altın, tam altın gibi ürünlerin güncel alış-satış fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Çeyrek altın veya gram altın ne kadar olduğunu en hızlı şekilde öğrenin.

Altın hesaplamalarınız için en kolay ve pratik yol.

Kripto Para Çevirici

Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash gibi en popüler 100'den fazla kripto para dönüştürücü hizmetinizde!

Dilediğiniz coini, dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz. Kripto para hesaplamalarınız için en kolay ve hızlı yol.

Bitcoin ne kadar, Bitcoin kaç Dolar veya kaç TL gibi sorularınızın cevabı burada.

Basit Hesaplamalar
Miktar
Alış
Satış
5 Litecoin
0.0000 TL
0.0000 TL
10 Litecoin
0.0000 TL
0.0000 TL
15 Litecoin
0.0000 TL
0.0000 TL
20 Litecoin
0.0000 TL
0.0000 TL
25 Litecoin
0.0000 TL
0.0000 TL

Litecoin

Litecoin, 2011 Ekim ayında, bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından yayınlanan bir kripto paradır. Piyasaya çıktığı ilk dönemlerde çok yüksek değeri olmasa da 2013 Kasım ayına gelindiğinde ciddi bir değer kazanan LTC, o dönemden bu yana en değerli kripto paralar sıralamasında yer almayı başarmıştır.

Litecoin Nasıl Çalışır?

Litecoin nasıl çalışır sorusu ile “BTC nasıl çalışır?” sorusunun cevabı aynıdır. Bir ödeme Litecoin tarafından gönderildiğinde veya tam tersi işlem yapıldığında gönderici parayı göndermek için bir komut başlatır. Bu komutta alıcının adresi “cüzdan” ve göndereceği miktarı içermektedir. Alım ve satım işlemleri, “Blok zinciri” adı verilen bir yerde yer alır. Madenciler (Mining) işlemleri ile ilgilenenler yani işlemi onaylayanlar (ledger sahipleri) komuta cevap verirler ve böylece alım-satım işlemi gerçekleşmiş olur.

Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin de diğer kripto paralarda olduğu gibi iki farklı şekilde alınır. Birinci yöntem “madencilik” yani üreterek Litecoin almaktır diğer yöntem ise Litecoin kripto parasının bulunduğu borsalardan ülke para birimi ile alınır. Kripto para yatırımcılarının daha sık kullandıkları kripto para borsaları, anlık olarak değişen fiyatları yatırımcılara sunarlar, yatırımcılar ise anlık LTC grafiğini göz önünde bulundurarak veya kendi temel ve teknik analiz bilgilerinden yola çıkarak Litecoin alırlar. Madencilik yapmak isteyenler, Litecoin üretimi için özel olarak tasarlanan bilgisayarlarla üretim yapabilirler.

Litecoin Ne Kadar?

Litecoin ne kadar sorusuna basit bir şekilde cevap vermek mümkün değildir. çünkü kripto paralarda fiyatlar anlık olarak değişmektedir. Yani an itibari ile “10$” seviyesinde seyreden bir kripto para 1 saniye sonra 8$ seviyesine de düşebilir 12$ seviyesine de çıkabilir. Litecoin ne kadar sorusuna yanıt bulabilmek için güncel kur bilgilerinin paylaşıldığı bir finans sitesi veya borsanın takip edilmesi gerekmektedir.

Litecoin Fiyat Grafiği?

Alım satım işlemleri yaparak kazanç sağlamak isteyen yatırımcıların anlık Litecoin fiyat grafiğine göre hareket etmeleri gerekir. Çünkü grafikler her an değişebiliyor, yüksekte iken düşüşe, düşüşte iken yükselişe geçebiliyor. Bu nedenle litecoin fiyat grafiği, bir yatırımcı için en önemli konulardan biridir. Uzman traderler, grafik analizi yaparken, saatlik, günlük, haftalık, aylık veya uzun vadeli yatırımlarda son 200 günün Litecoin fiyat grafiği ile hareket ederler.